Etap I
Co trzeba zrobić? Przesłać swój ulubiony przepis. I już.
Na przepisy czekam do 31 sierpnia 2011 r.
Prosze o nadsyłanie ich na adres blue.crayon@gazeta.pl z dopiskiem ‚przepis na nagrode’ – mail powinien zawierac: tytul przepisu, skladniki, sposob wykonania, źródło przepisu oraz Twoje imie i nazwisko i nick. Można nadesłać maksymalnie 10 przepisów (w osobnych mailach poproszę)

Tutaj należy się mała uwaga – ponieważ w drugim etapie przepisy będą subiektywnie wybierane to poniżej podpowiedź jakie przepisy mają największe szanse na bycie wybraniem: przepisy proste w wykonaniu (nie coś, co wymaga stania 4 godzin przy garach), z rozsądnymi składnikami (bez kalmarów albo 3 kostek margaryny), niezbyt wyszukane (nie jestem mistrzem sztuki kulinarnej więc niech to będzie coś, co jest wykonalne dla szarego człowieka) i… nie zaczerpnięte z książki (uwielbiam Nigellę ale proszę nie przysyłajcie mi jej przepisów, nawet jeśli są genialne). Jednym słowem niech to raczej będzie taki przepis, jaki można dać przyjaciółce ze słowami „pycha, i zawsze się udaje”. Jeśli przepis został znaleziony na jakimś blogu (a nie ma tam informacji, że autor wziął go z książki) to do przepisu proszę podać linka (źródło).

Etap II
Wybrane przepisy zostaną ugotowane, obfotografowane i zamieszczone na blogu (z oznaczeniem, że są konkursowe)
Nie mogę obiecać, że będę gotować codziennie – postaram się aby był to minimum jeden przepis tygodniowo (poza moim urlopem i innymi siłami wyższymi).
Będzie tych przepisów 13 (i tu mam nadzieję głęboką, że chociaż te trzynaście od Was otrzymam 🙂 )
Zastrzegam sobie prawo wykorzystania (tj opublikowania na blogu) wszystkich nadesłanych przepisów również po zakończeniu konkursu, z podaniem autora.

Etap III
Kiedy wszystkie wybrane przepisy znajdą się na blogu zostaną poddane głosowaniu. To Wy wybierzecie 3 przepisy, które zostaną nagrodzone.
Dodatkowo, jury (w osobie przedstawicielki fundatora nagrod i mojej skromnej osoby) wybierze przepis, który otrzyma wyróżnienie (tzw ‚wybór jury’).

Nagrody:
Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Paper Fashion.

I miejsce: Książka kucharska + zestaw naklejek + lista zakupowa
II miejsce: zestaw naklejek + lista zakupowa
III miejsce: notes kulinarny + lista zakupowa

Wybór jury: nagroda niespodzianka


Zdjęcia i opis nagród

Książka kucharska:
Stylowy i funkcjonalny niezbędnik doskonałej pani domu! Aż 90 kartek do spisywania przepisów, na spirali, z 6 tematycznymi przekładkami z tworzywa sztucznego.


Zestaw naklejek:
Komplet 225 naklejek i etykiet w uroczej oprawie. Doskonale pasują na słoiki, butelki i pojemniki. Ułatwią opisywanie i etykietowanie przetworów.


Lista zakupowa:
Teraz nawet lista zakupów może być stylowa i poręczna! Umieść Słodką Listę Zakupów na swojej lodówce lub innej powierzchni metalowej i zapisuj braki
w każdym dogodnym momencie. Gdy nadejdzie upragniony czas zakupów, oderwij kartkę i zabierz ze sobą gotowy spis produktów. Notes kulinarny:
Jak często w popłochu szukasz kartki, by spisać genialny przepis z ulubionego programu kulinarnego?! Teraz już nie musisz. Sięgnij po podręczny
i stylowy notatnik na przepisy. Wszystkie nagrody pochodzą ze sklepu PAFA