Miało być zimowo i jest.. na szczęście póki co tylko na tapecie bo mimo, że jest już grudzień, to nie spadł jeszcze śnieg. Nastroju świąt jeszcze nie czuć w powietrzu – nie wiem czy to kwestia pogody, braku ‚Last Christmas’ w radiu czy generalnego nastroju. Delikatnie, spokojnie, nastrojowo, melancholijnie ciut.. taka miała być ta tapeta, a ja już awansem życzę Wam żeby takie właśnie były tegoroczne świeta…

Przy okazji dwa ogłoszenia dwa ‚parafialne’ – po pierwsze jeszcze macie 2 dni by wziąć udział w konkursie i wygrać książkę – szczegóły konkursu znajdziecie tutaj. Po drugie, jak co roku, znów pojawił się mój kalendarz ścienny (choć niekoniecznie kuchenny) – więcej o kalendarzu tutaj. Jeśli uznacie, że jest odpowiedni by podarować go komuś bliskiemu lub ‚zamówić u św. Mikołaja, będzie mi bardzo miło. Jeżeli w poprzednich latach mój kalendarz zwisł w Waszym domu, wystarczy zrobić zdjęcie i przesłać by otrzymać zniżkę na edycję ‚2014.

tapeta na grudzien 2013

Tapetę można jak zwykle ściągnąć z tej strony -> tapety

 

Oprócz tapety wybrałam dla Was garść przepisów, które polecam na grudzień (nie ma tu przepisów typowo świątecznych – obiecuję, że wybiorę moje ulubione i będzie lista na blogu):

muffiny z czekoladą i piankami marshmallows - sprawdzony przepis i zdjęcia

karmelowe ciasteczka (absolutny hit)

muffiny czekoladowe z piankami

odrywane ciasto cynamonowe

zupa porowa

scones z żurawiną i czekoladą

oraz

tartaletki ze szpinakiem